Internationale journalisten bezochten Utrecht Science Park voor unieke samenwerking “Utrecht Cancer”

Half oktober bezochten journalisten uit Duitsland en België het Utrecht Science Park om het verhaal over ‘Utrecht Cancer’ te horen. Utrecht Cancer verbindt de grootste en meest multidisciplinaire kankeronderzoeksgemeenschap van Nederland en is een samenwerkingsverband tussen UMC Utrecht, Universiteit Utrecht, Hubrecht Instituut en Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.
Krachtenbundeling
Kanker is doodsoorzaak nummer 1 in Nederland en binnen enkele jaren ook in heel Europa. Om dit probleem nog beter aan te kunnen pakken, zijn op het Utrecht Science Park de krachten gebundeld in het samenwerkingsverband “Utrecht Cancer”. Het is het samenwerkingsplatform voor kankeronderzoek op het Utrecht Science Park, waarbij bijna 2.000 onderzoekers van de Universiteit Utrecht (inclusief faculteiten Diergeneeskunde en Medische Wetenschappen), UMC Utrecht, het Prinses Máxima Centrum, het Hubrecht Instituut, de Hogeschool Utrecht en het Westerdijk instituut hun krachten bundelen. Deze samenwerking is gericht op het verbeteren van de diagnose, behandeling, levenskwaliteit en overlevingskansen van kanker bij volwassenen, kinderen en dieren. Het omvat ook samenwerkingen met andere publieke en private partijen, zoals life sciences en biotech bedrijven op het park, en is een belangrijk onderdeel van het bredere Life Sciences & Health-thema van het Utrecht Science Park.
New Dutch
Deze persreis was een samenwerking tussen Utrecht en Leiden en onderdeel van NewDutch. Zeventien steden en regio’s in Nederland bundelen hun krachten om te laten zien wat Nederland te bieden heeft op het gebied van innovatie, gezondheid, technologie en duurzaamheid. Veel dank aan o.a. Utrecht Marketing en het UMC Utrecht voor de mede-organisatie.
Meer informatie
Meer informatie over “Utrecht Cancer” vind je via de links hieronder:

Werkzaamheden Universiteitsweg (fase 2) van 24 t/m 26 april
In het weekend van vrijdag 24 april tot en met zondag 26 april wordt de tweede fase van de werkzaamheden aan de Universiteitsweg uitgevoerd. Het betreft het vervangen van de asfaltdeklagen op het zuidelijke deel van de weg, tussen de Leuvenlaan en het tramspoor.

Terugblik succesvol Utrecht Science Park Voorjaarscafé: de kracht van een ecosysteem bij het opzetten en runnen van een startup
Donderdag 9 april vond het Utrecht Science Park Voorjaarscafé plaats bij UtrechtInc. In een informele setting kwamen collega’s, partners en stakeholders samen om elkaar te ontmoeten en bij te praten over ontwikkelingen binnen het Utrecht Science Park.

Utrecht Science Week: Kunst en wetenschap komen samen op het Betweter Festival op 25 september
Van 25 september tot en met 4 oktober bruist het Utrecht Science Park van nieuwsgierigheid en ontdekkingen tijdens de jaarlijkse Utrecht Science Week. Gedurende ruim een week opent het Utrecht Science Park haar deuren voor iedereen die geïnteresseerd is in zowel toegepaste als fundamentele wetenschap. In nauwe samenwerking met diverse partners wordt een gevarieerd en actueel programma samengesteld, met bijzondere aandacht voor thema’s als duurzaamheid en gezondheid.

Inspirerend en verbindend bezoek van de President van Estland aan Utrecht Science Park
Op woensdag 8 april 2026 bezochten de President van Estland, Dhr. Alar Karis, tezamen met zijn echtgenoot Sirje Karis, ambassadeur Dhr. Paul Teesalu en een delegatie van het ‘Estonian Health Ecosystem’ het Utrecht Science Park. Tijdens het bezoek is veel kennis uitgewisseld en zijn waardevolle connecties gelegd.