Parcours Utrecht Marathon 2025 bekend: unieke passage onder Domtoren

Datum:
Marathon 2024, finish vrouw

De HiPRO Utrecht Marathon supported by Utrecht Science Park presenteert met trots het nieuwe parcours voor de 41e editie op 18 mei 2025. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: de Utrecht Science Park Marathon, de HiPRO Halve Marathon, de GenDx 10 KM en de Utrecht Science Park Mini Marathon. Voor het eerst sinds jaren bestaat de marathonafstand uit één enkele ronde, waarmee de lopers een prachtige route door zowel Utrecht als Houten afleggen.

Parcoursen

De start en finish van alle afstanden bevinden zich op het Utrecht Science Park. Na de start zetten de lopers koers richting Stadion Galgenwaard, de thuisbasis van FC Utrecht. Vervolgens lopen de deelnemers aan de marathonafstand richting Houten, waar ze onder andere de prachtige Rietplas en haar kleurrijke omgeving en de beide treinstations passeren. Nadat ze Houten verlaten, maken de lopers kilometers langs het Amsterdam-Rijnkanaal richting Lunetten.

Vanuit Lunetten duiken de marathonlopers en halve marathonlopers de historische binnenstad van Utrecht in, waar ze onder de iconische Domtoren doorlopen en een bocht maken om de Domkerk, waarna ze via het Wilhelminapark terugkeren richting de finish op het Utrecht Science Park. Langs het parcours worden de lopers gesteund door enthousiast publiek, wat zorgt voor een unieke sfeer, zeker bij de zware kilometers in de binnenstad.

parcourskaarten, marathon, usp

Starttijden

Bij de start van de halve en hele marathon zal er gebruik worden gemaakt van een gespreide start in waves. Meer informatie over de starttijden en de indeling van de waves volgt binnenkort.

*Onder voorbehoud van wijzigingen

marathon 2025, starttijden

Meer informatie

Bereid je zo goed mogelijk voor. Voor meer informatie over de HiPRO Utrecht Marathon klik hier.

UMC Utrecht neemt derde operatierobot in gebruik

UMC Utrecht heeft een derde operatierobot in gebruik genomen. Met de komst van de nieuwste generatie, de Da Vinci 5, kunnen nog meer patiënten minimaal belastend worden geopereerd. Dat leidt tot minder complicaties en een sneller herstel. “Nog afgezien van de voordelen voor patiënten, kunnen we met de Da Vinci 5 ook nog beter opleiden,” zegt Jelle Ruurda, gastro-intestinaal chirurg en hoogleraar robot-geassisteerde minimaal invasieve chirurgie. “Met één druk op de knop kunnen collega’s op afstand meekijken, en zelfs leren van eerdere operaties. Zo delen we kennis sneller en breder.” Het ziekenhuis bouwt hiermee voort op een traditie van 25 jaar vooroplopen in robotchirurgie.

HU-opleiding ORM verhuist naar het Utrecht Science Park

De opleiding Ondernemerschap & Retail Management (ORM) verhuist per 1 september 2026 van Amersfoort naar het Utrecht Science Park. Volgens opleidingsmanager Lisette Luijk (Institute for Marketing & Commerce) draait het vooral om één ding: meer verbinding.

Danny Sahtoe ontvangt NVBMB-prijs

Danny Sahtoe heeft de prestigieuze NVBMB-prijs toegekend gekregen, een prijs die erkenning biedt voor het werk van een zeer getalenteerde, jonge, zelfstandige onderzoeker op het gebied van biochemie of moleculaire biologie. De prijs gaat gepaard met extra financiering om een eendaags symposium te organiseren over een onderwerp naar keuze. Danny Sahtoe is groepsleider bij het Hubrecht Instituut en Investigator bij Oncode Instituut.

Inspirerend en verbindend bezoek van de President van Estland aan Utrecht Science Park

Op woensdag 8 april 2026 bezochten de President van Estland, Dhr. Alar Karis, tezamen met zijn echtgenoot Sirje Karis, ambassadeur Dhr. Paul Teesalu en een delegatie van het ‘Estonian Health Ecosystem’ het Utrecht Science Park. Tijdens het bezoek is veel kennis uitgewisseld en zijn waardevolle connecties gelegd.