Organ-on-a-Chip & Organoids evenement 2025

Op 28 augustus 2025 komen experts, eindgebruikers en innovators samen in Utrecht om de toekomst van Organ-on-a-Chip- en Organoid-technologie vorm te geven.
Health~Holland, Utrecht Science Park en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland kondigen met enthousiasme het aankomende Organ-on-a-Chip- en Organoids-evenement aan op donderdag 28 augustus op het Utrecht Science Park (Utrecht, Nederland).
Alle stakeholders die actief zijn op het gebied van Organ-on-a-Chip-technologie en Organoids worden uitgenodigd om deel te nemen aan dit evenement. Dit betreft niet alleen academische en technologische partners, maar ook eindgebruikers zoals CRO’s en farmaceutische bedrijven, evenals alle relevante disciplines die de interdisciplinariteit van dit vakgebied weerspiegelen.
Organ-on-a-Chip- en Organoid-technologie banen de weg naar de toekomst van biomedische innovatie. Met het potentieel om de gezondheidszorg te transformeren, medicijnontwikkeling te versnellen en behandelingen te personaliseren zoals nooit tevoren, trekt dit domein wereldwijd steeds meer aandacht. Maar innovatie alleen is niet genoeg. Succesvolle implementatie vereist internationale samenwerking tussen publieke en private partijen op het gebied van wetenschap, bedrijfsleven en regelgeving. Dat vraagt om bundeling van expertise, het uitwisselen van inzichten en het opbouwen van sterke internationale partnerschappen. Alleen door samen te werken kunnen we ons positioneren als wereldleiders in deze veelbelovende sector. En precies die mentaliteit staat centraal op 28 augustus 2025.
Dit evenement wordt georganiseerd in het kader van de Organ-on-Chip-initiatieven van Health~Holland en is verbonden aan de R&D call.
Programma 12:00 – 18:00 uur
(Globale opzet; het definitieve programma volgt binnenkort)
Start van het evenement
Inloop en netwerklunch
Openingsspeech
Door Carmen van Vilsteren, voorzitter Topsector Life Sciences & Health (Health~Holland)
Presentatie: Verweven ecosysteem in Nederland & H~H Organ-on-Chip-call
Door Laura Windt, Health~Holland
Inzichten van sleutelfiguren uit het Nederlandse ecosysteem
- hDMT – Hanna Lammertse
- NXTGEN Hightech – Massimo Mastrangeli
- B/MSC – nog te bevestigen
- Ombion: De kloof overbruggen tussen de ontwikkeling van proefdiervrije technologieën en regulatoire toepassing: een innovatiesystemenperspectief – Anne Kienhuis
Keynote: Patiënt-afgeleide in-vitromodellen: van lab tot kliniek
Door Jeffrey Beekman, Hoogleraar Cellular Disease Models, UMC Utrecht
Presentatie Mimetas
Ontwikkelaar en fabrikant van Organ-on-a-Chip-modellen – nog te bevestigen
From Bench to Impact: Een academische reis in Organoid-technologie
Door Bart Spee, Universitair Hoofddocent Universiteit Utrecht, medeoprichter en CTO Orgonex
Paneldiscussie
Implementatie van Organ-on-Chip en Organoids door samenwerking met eindgebruikers: Merck, Mimetas (TBC)
Pitches
Als onderdeel van het programma boden we organisaties de mogelijkheid om hun product, innovatie, aanbod of samenwerkingsidee te pitchen. Vanwege de grote belangstelling en het beperkte aantal tijdslots is de aanmelding voor pitches nu officieel gesloten. We hebben de maximale capaciteit bereikt en kunnen geen extra sprekers meer toelaten.
Mocht je van plan zijn geweest te pitchen maar de deadline gemist hebben, of geen slot toegewezen hebben gekregen vanwege de capaciteit, wees gerust: er komen in de toekomst meer gelegenheden om ideeën te delen en in contact te komen met potentiële partners.
Netwerkborrel en speeddating
18:00 uur – Einde programma
Doe mee!
Om deel te nemen aan dit evenement, vragen de organisatoren geïnteresseerden zich te registreren via dit online B2match-platform. Na registratie word je op de hoogte gehouden van het programma en eventuele pitchmogelijkheden.
Let op: het aantal beschikbare plaatsen is beperkt. Zodra het maximum is bereikt, sluit de registratie. Wees er dus op tijd bij.
Naast registratie voor het fysieke evenement in Utrecht biedt het platform een online marktplaats en matchmakingtool waar projectideeën, samenwerkingsverzoeken en -aanbiedingen gedeeld kunnen worden, met als doel synergieën te ontdekken, clusters te vormen en veelbelovende initiatieven te selecteren en integreren. Dit interactieve platform vormt het startpunt voor samenwerking.
Dit evenement wordt georganiseerd als onderdeel van een strategische samenwerking in opdracht van het Nederlandse Ministerie van Economische Zaken, in samenwerking met Health~Holland, de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), de Nederlandse ambassade in Zwitserland en stakeholders uit de life sciences & health-sector. Meer over deze samenwerking: H~H Organ-on-Chip initiative.

Werkzaamheden aan trambaan Padualaan in Utrecht Science Park
Om het openbaar vervoer toekomstbestendig te maken, werkt Strukton in opdracht van provincie Utrecht aan de trambaan op de Padualaan in het Utrecht Science Park. Medio januari starten de werkzaamheden aan het spoor, ter hoogte van de Weg tot de Wetenschap, net voorbij de tramhalte.

Hypermoderne robots en laserscanners: in dit laboratorium wordt ons voedsel van de toekomst ontdekt
Een bijzondere wereld met hypermoderne robots, laserscanners, klimaatkamers en andere installaties, gaat schuil in een onopvallend raamloos pand op Utrecht Science Park. Een die alles te maken heeft met de vraag hoe de wereldbevolking ook in 2050 nog genoeg te eten heeft.

Samen in actie voor 3FM Serious Request en Spieren voor Spieren
Tijdens 3FM Serious Request kwam heel Nederland in actie voor Spieren voor Spieren. Er werd ontzettend veel geld opgehaald dat écht het verschil kan maken voor kinderen met een spierziekte: het eindbedrag is € 18.423.566,-. Met dit bedrag kan Spieren voor Spieren onderzoek doen naar behandelingen en medicatie, snellere diagnostiek en beweging voor kinderen met een spierziekte.

Rapport Wennink: Life Sciences en biotechnologie belangrijke groeimotoren voor het verdienvermogen van Nederland
De Nederlandse Life Sciences- en biotechnologiesector kan een veel grotere bijdrage leveren aan het verdienvermogen van Nederland. Dat blijkt uit een nieuwe groeistrategie die vandaag is gepresenteerd als onderdeel van het adviesrapport van Peter Wennink. In het rapport van Peter Wennink wordt ook het Utrecht Science Park als één van de belangrijke innovatielocaties en bronnen van vooruitgang en groei genoemd.