GenDx is ‘Fit to Donate’ en zet beste beentje voor om geld op te halen voor Stichting Matchis

Met de ‘GenDx Tulip Run’ haalden collega’s, vrienden en familie €3.850,- op voor Matchis, goed voor één nieuwe potentiële stamceldonor per medewerker.
In september, de maand van de Wereld Stamceldonordag, organiseerde GenDx het initiatief ‘Fit to Donate’. Sinds 2018 werkt GenDx samen met Matchis, het Nederlands Centrum voor Stamceldonoren, om het bewustzijn over stamceltransplantatie te vergroten onder de doelgroep van jonge, gezonde potentiële donoren in en rond Utrecht. Dit sluit aan bij de missie van GenDx: het verbeteren van de kwaliteit van leven en overlevingskansen van transplantatiepatiënten. Dit jaar stak GenDx het net even anders in.
Je hebt het vast voorbij zien komen in het nieuws: er is dringend behoefte aan meer potentiële stamceldonoren om voor elke patiënt in nood een levensreddende match te kunnen vinden. Elke nieuwe registratie staat voor hoop op een tweede kans op leven.
Wist je dat het Matchis €35 kost om één potentiële stamceldonor te typeren en te registreren in de internationale databank? Met een beoogde groei van 20.000 nieuwe registraties per jaar vormt dit een aanzienlijke kostenpost. Om deze kosten te dekken, is Matchis grotendeels afhankelijk van sponsoring en donaties. Daarom besloot GenDx een campagne te starten via SterkvoorMatchis.nl, het fondsenwervingsplatform van Matchis.
Ter ondersteuning van deze ‘Sterk voor Matchis’-campagne organiseerde GenDx gedurende de maand september het initiatief ‘Fit to Donate’, met als hoogtepunt de ‘GenDx Tulip Run’ op 23 september. Geïnspireerd door eerdere Tulip Runs tijdens immunogenetische congressen kwamen GenDx-collega’s, vrienden en familie samen om te wandelen of hard te lopen op het Utrecht Science Park – allemaal gemotiveerd door hetzelfde doel.
Onze collega’s gingen in september écht een stapje verder. We kijken terug op een geweldige dag vol teamwork, plezier en een gezonde dosis competitie. In totaal haalden we een indrukwekkend bedrag van €3.850,- op voor Matchis – symbolisch voor één nieuw geregistreerde stamceldonor per GenDx-medewerker.
Lees hier meer over dit initiatief.

Utrecht Science Week: Boudewijn Visscher over de toekomst van wasbaar incontinentiemateriaal
In Nederland ontstaat jaarlijks ongeveer 85 miljoen kilo afval uit incontinentiemateriaal. Wasbare alternatieven kunnen deze afvalstroom verminderen, maar de overstap naar wasbaar materiaal is in de zorg nog niet vanzelfsprekend. Wat houdt die overstap tegen, en wat is nodig om wasbaar incontinentiemateriaal op grotere schaal toe te passen?

Utrecht Science Week: René van Westen over een kouder Nederland in een warmere wereld
De aarde warmt op, maar toch kan Nederland in de toekomst te maken krijgen met veel koudere winters. Dat klinkt tegenstrijdig. De verklaring ligt in de Atlantische Oceaancirculatie, een groot systeem van oceaanstromingen dat warmte en zout door de Atlantische Oceaan transporteert. Deze circulatie speelt een belangrijke rol in het milde klimaat dat we in Nederland gewend zijn.

Utrecht Science Week: Diergeneeskunde van de toekomst vraagt om nieuwe vormen van samenwerken
De diergeneeskunde verandert in hoog tempo. Nieuwe technologie en AI doen hun intrede, vraagstukken rond diergezondheid en dierenwelzijn worden complexer en de arbeidsmarkt staat onder druk. Tegelijkertijd groeit de behoefte aan professionals die niet alleen beschikken over actuele vakkennis, maar zich gedurende hun hele loopbaan kunnen blijven ontwikkelen en samenwerken over disciplines heen.

Opening Utrecht Science Week met keynote door Juliette Legler over de verborgen invloed van milieuchemicaliën
Op vrijdag 25 september barst het jaarlijkse wetenschapsfestival ‘Utrecht Science Week’ weer los op het Utrecht Science Park. We zijn verheugd aan te kondigen dat dit jaar Prof. dr. ir. Juliette Legler de Utrecht Science Lezing zal verzorgen. Juliette Legler is hoogleraar Toxicologie aan de Universiteit Utrecht bij Diergeneeskunde en geeft leiding aan de ‘One Health Toxicology’ groep van het Institute for Risk Assessment Sciences (IRAS).