De Maaltuin bij Landgoed Oostbroek

Aan de rand van het Utrecht Science Park ligt een verborgen parel: Landgoed Oostbroek. Deze zomer strijkt De Maaltuin hier neer met een bijzondere avond uit — een zintuiglijke reis vol verhalen, muziek, natuur en smaak. Laat je verrassen door een meer-gangen diner op een plek waar historie, wetenschap en natuur samenkomen. Ideaal om met collega’s, vrienden of je partner iets bijzonders te beleven — gewoon om de hoek van je werk of studieplek.
Landgoed Oostbroek
Misschien ben je er weleens langsgereden op de snelweg richting Utrecht of heb je het op een fietsroute bord zien staan op het Utrecht Science Park, maar heb je het écht gezien? Vlak bij de stad ligt een verborgen parel verscholen: Landgoed Oostbroek. Een stille reus die als een tijdcapsule de natuur en dieren heeft omarmd. Hier kun je volledig ontsnappen aan de drukte van de stad en je wanen in aristocratische tijden. Een wandeling over het privéterrein? Iets plukken uit de moestuin? Een drankje bij de serre terwijl je uitkijkt over het landgoed? Oostbroek is niet alleen adembenemend mooi, maar herbergt ook een fascinerende geschiedenis letterlijk te bewandelen in de achtertuin.
Praktische informatie
- Data: verschillende avonden tussen 29 mei en 13 juli.
- Locatie: Landgoed Oostbroek, direct naast het Utrecht Science Park
- Reserveren en meer informatie: op deze website.
Even helemaal weg
Kom naar De Maaltuin en beleef hoe dichtbij even helemaal weg kan zijn.

31 mei hardloopfeest op het Utrecht Science Park; lees hier alles over de bereikbaarheid
Op zondag 31 mei 2026 staat Utrecht opnieuw volledig in het teken van de HiPRO Utrecht Marathon supported by Utrecht Science Park. Met groot aantal deelnemers tijdens de vorige editie is het evenement uitgegroeid tot een vaste waarde voor hardlopers uit Utrecht en ver daarbuiten. Ook dit jaar belooft het een bijzondere editie te worden, met als nieuwe toevoeging het NK Halve Marathon. Het Utrecht Science Park vormt daarbij het bruisende hart van het evenement, waar sport, energie en ontmoeting samenkomen

Jan Henk van der Velden verlaat Stichting Utrecht Science Park en wordt nieuwe directeur-bestuurder bij Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug
Na negen jaar neemt Jan Henk van der Velden per 1 juli aanstaande afscheid als directeur-bestuurder van Stichting Utrecht Science Park. Jan Henk wordt per 1 september 2026 directeur-bestuurder van Stichting Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug. Zijn vertrek werd door hem al enige maanden geleden aangekondigd.

UMC Utrecht neemt derde operatierobot in gebruik
UMC Utrecht heeft een derde operatierobot in gebruik genomen. Met de komst van de nieuwste generatie, de Da Vinci 5, kunnen nog meer patiënten minimaal belastend worden geopereerd. Dat leidt tot minder complicaties en een sneller herstel. “Nog afgezien van de voordelen voor patiënten, kunnen we met de Da Vinci 5 ook nog beter opleiden,” zegt Jelle Ruurda, gastro-intestinaal chirurg en hoogleraar robot-geassisteerde minimaal invasieve chirurgie. “Met één druk op de knop kunnen collega’s op afstand meekijken, en zelfs leren van eerdere operaties. Zo delen we kennis sneller en breder.” Het ziekenhuis bouwt hiermee voort op een traditie van 25 jaar vooroplopen in robotchirurgie.

Inspirerend en verbindend bezoek van de President van Estland aan Utrecht Science Park
Op woensdag 8 april 2026 bezochten de President van Estland, Dhr. Alar Karis, tezamen met zijn echtgenoot Sirje Karis, ambassadeur Dhr. Paul Teesalu en een delegatie van het ‘Estonian Health Ecosystem’ het Utrecht Science Park. Tijdens het bezoek is veel kennis uitgewisseld en zijn waardevolle connecties gelegd.