Bouw van International School Utrecht op het Utrecht Science Park dit najaar van start

De bouw van de International School Utrecht op het Utrecht Science Park start dit najaar en biedt vanaf 2027 een permanente, internationaal georiënteerde onderwijsomgeving voor ruim 1200 leerlingen.
De bouw van de International School Utrecht (ISU) op het Utrecht Science Park start dit najaar. De komst van de ISU zal een grote toevoeging en verrijking zijn voor het Utrecht Science Park en de stad Utrecht. Met de ISU krijgt het Utrecht Science Park een nog breder onderwijsaanbod en wordt het internationale vestigingsklimaat van de regio Utrecht (en het Utrecht Science Park) versterkt.
De International School Utrecht komt op de Cambridgelaan op het Utrecht Science Park. Het gebouw zal voldoende ruimte bieden voor onderwijs en leren met diverse faciliteiten, waaronder binnen-en buitensportfaciliteiten, een theater, ruimtes voor beeldende kunst en design, muziekstudio’s, wetenschapslabs en groene ruimtes om buiten te leren. Daarbij is er een zowel een kinderopvang als buitenschoolse opvang gevestigd in het gebouw.
De start van de bouw van de International School Utrecht begint in het najaar van 2024. Naar verachting is het nieuwe gebouw in 2027 operationeel.
Over International School Utrecht
De ISU bestaat sinds 2012 en zit sinds opening in verschillende tijdelijke units. Met de nieuwbouw op het Utrecht Science Park krijgt ISU een vaste locatie. Momenteel telt de school bijna 1200 leerlingen tussen de 4 en 18 jaar, met 60 verschillende nationaliteiten. De ISU biedt kinderen van internationaal werkende ouders die gemiddeld 3 jaar in Nederland zijn, passend onderwijs. Wereldwijd volgen kinderen hetzelfde curriculum in het Engels. Zo kunnen zij van land en school wisselen zonder dat ze een achterstand oplopen. De ISU zorgt ook voor passend onderwijs aan Nederlandse kinderen die met hun familie terugkeren uit het buitenland, of op korte termijn met hun ouders naar het buitenland vertrekken.
Voor meer actuele informatie over de bouw van de International School Utrecht, raadpleeg de website van de gemeente Utrecht.

Laigo Bio op het Utrecht Science Park haalt €11,5 miljoen aan investeringen op
Laigo Bio, een start-up gevestigd op het Utrecht Science Park in het Life Sciences Incubator-gebouw, maakte vandaag bekend €11,5 miljoen aan investeringen opgehaald te hebben van een groot aantal vooraanstaande financiers.

Ronald McDonald Huis Utrecht presenteert plannen voor nieuw, groter Huis met 50 kamers
Ronald McDonald Huis Utrecht bouwt aan haar toekomst. Op het Utrecht Science Park, naast het Wilhelmina Kinderziekenhuis en op loopafstand van het Prinses Máxima Centrum, heeft Ronald McDonald Huis Utrecht vergevorderde plannen om een geheel nieuw, duurzaam Huis met 50 gastenkamers te realiseren. De voorbereidingen zijn in volle gang en volgens de planning starten de bouwwerkzaamheden in de tweede helft van 2026. Het doel is om het nieuwe Huis in de loop van 2028 te openen. Met deze uitbreiding kan het Huis meer gezinnen van ernstig zieke of zorgintensieve kinderen een warm thuis bieden, zodat ze dag en nacht dicht bij hun zieke kind kunnen zijn.

Hoge Franse onderscheiding voor voedingswetenschapper Johan Garssen
Onderzoeker Johan Garssen is door de Franse overheid benoemd tot Officier in de Orde van Verdienste voor de Landbouw. Garssen ontvangt de prestigieuze onderscheiding voor zijn uitzonderlijke verdiensten op het gebied van landbouw, voeding, gezondheid en internationale samenwerking. De onderscheiding werd vandaag uitgereikt door de Franse ambassadeur in Nederland.
