AMT Medical haalt 25 miljoen euro op voor bypassmethode zonder openhartchirurgie

Datum:
AMT medical

AMT Medical, een medtech-bedrijf gevestigd in Ede en Utrecht, heeft bekend gemaakt een financieringsronde te hebben afegrond van 25 miljoen euro, geleid door Bender Analytical Holding, met deelname van Invest-NL, de European Innovation Council (EIC) en bestaande investeerders. Deze mijlpaal versnelt de missie om openhart-bypassoperaties overbodig te maken met hun baanbrekende ELANA® Heart Bypass System.

Een revolutie in hartchirurgie: belangrijkste innovaties

Het ELANA® Heart Bypass System maakt het mogelijk voor chirurgen om een zeer geavanceerde vorm van bypasschirurgie (CABG) uit te voeren met slagaderlijke in plaats van aderlijke omleidingen. Dit gebeurt via kleine sneetjes in de borstkas, terwijl het hart blijft kloppen en zonder gebruik van een hart-longmachine. Daardoor daalt het risico op beroertes en complicaties aanzienlijk, en herstellen patiënten veel sneller. Dit is een groot verschil met de huidige methode waarbij de borstkas wordt opengezaagd, de hartslag moet worden gestopt en de herstelperiode lang is.

De techniek gebruikt een speciale clip en een excimerlaser om bloedvaten aan elkaar te verbinden, zonder dat er handmatig gehecht hoeft te worden. Dit zorgt voor snelle, nauwkeurige en betrouwbare verbindingen, met minder kans op complicaties.

Bovendien bespaart het systeem meer dan 50% aan kosten bij gebruik in combinatie met een operatierobot. Dit komt door kortere operatietijden, minder ziekenhuisopname, minder complicaties en een snellere leercurve voor chirurgen vergeleken met de traditionele bypassoperatie.

Next steps

Met de CE-markering verwacht in 2026 en klinische proeven in de VS in aantocht, maakt deze financiering het volgende mogelijk:

  • Voltooiing van onze Europese eerste-in-mens-studie (resultaten eind 2025);
  • Uitbreiding naar robot-geassisteerde kijkoperaties, in samenwerking met industriële leiders;
  • Een toekomst waarin jaarlijks 1 miljoen patiënten profiteren van veiligere, snellere hartzorg.

Rutger Tulleken, CEO van AMT Medical: “Deze financiering bevestigt onze visie om openhart-bypass overbodig te maken. Door ingrepen met ontslag op dezelfde dag mogelijk te maken, verbeteren we niet alleen de uitkomsten—we herschrijven de toekomst van cardiovasculaire zorg.”

Jan van de Winkel - Genmab - opening Utrecht Science Week (USW) 2025

Lees het interview met Jan van de Winkel over zijn keynote voor de opening van de Utrecht Science Week op 26 september

Tijdens de opening van de Utrecht Science Week deelt prof. dr. Jan van de Winkel hoe immuuntherapie, AI en samenwerking de sleutel vormen tot nieuwe doorbraken in de bestrijding en preventie van kanker en andere ernstige ziekten.

USW-programmaboekje-Utrecht-Science-Week

Nieuwe events aan programma Utrecht Science Week toegevoegd

De Utrecht Science Week vindt plaats van 26 september tot en met 5 oktober. De afgelopen weken is weer een aantal nieuwe events toegevoegd aan het al rijke programma. Bewoners, professionals, onderzoekers en studenten die geïnteresseerd zijn in de thema’s ‘gezondheid’ en ‘duurzaamheid’, kunnen kiezen uit veel verschillende interessante en inspirerende onderdelen. Hieronder een greep uit enkele recent toegevoegde programmaonderdelen.

Nieuw Europees project ondersteunt jonge overlevers van kanker

Nieuw Europees project ondersteunt jonge overlevers van kanker

PanCare4AYA is een Europees project waarin 29 partners uit 14 landen samenwerken aan betere nazorg, richtlijnen en hulpmiddelen om de kwaliteit van leven van jongeren en jongvolwassenen die kanker hebben overleefd duurzaam te verbeteren.

Programma Utrecht Science Week 2025 bekend

Het programma voor de Utrecht Science Week 2025 is bekend. Vanaf nu kun je je inschrijven voor één of meerdere van de vele inspirerende programmaonderdelen. Komende weken volgen nog meer programmaonderdelen. Neem alvast een kijkje, schrijf je in voor de programmaonderdelen waar jij graag bij wil zijn en mis niks!