Parcours Utrecht Marathon 2025 bekend: unieke passage onder Domtoren

De HiPRO Utrecht Marathon supported by Utrecht Science Park presenteert met trots het nieuwe parcours voor de 41e editie op 18 mei 2025. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: de Utrecht Science Park Marathon, de HiPRO Halve Marathon, de GenDx 10 KM en de Utrecht Science Park Mini Marathon. Voor het eerst sinds jaren bestaat de marathonafstand uit één enkele ronde, waarmee de lopers een prachtige route door zowel Utrecht als Houten afleggen.
Parcoursen
De start en finish van alle afstanden bevinden zich op het Utrecht Science Park. Na de start zetten de lopers koers richting Stadion Galgenwaard, de thuisbasis van FC Utrecht. Vervolgens lopen de deelnemers aan de marathonafstand richting Houten, waar ze onder andere de prachtige Rietplas en haar kleurrijke omgeving en de beide treinstations passeren. Nadat ze Houten verlaten, maken de lopers kilometers langs het Amsterdam-Rijnkanaal richting Lunetten.
Vanuit Lunetten duiken de marathonlopers en halve marathonlopers de historische binnenstad van Utrecht in, waar ze onder de iconische Domtoren doorlopen en een bocht maken om de Domkerk, waarna ze via het Wilhelminapark terugkeren richting de finish op het Utrecht Science Park. Langs het parcours worden de lopers gesteund door enthousiast publiek, wat zorgt voor een unieke sfeer, zeker bij de zware kilometers in de binnenstad.

Starttijden
Bij de start van de halve en hele marathon zal er gebruik worden gemaakt van een gespreide start in waves. Meer informatie over de starttijden en de indeling van de waves volgt binnenkort.
*Onder voorbehoud van wijzigingen

Meer informatie
Bereid je zo goed mogelijk voor. Voor meer informatie over de HiPRO Utrecht Marathon klik hier.

24 organisaties bundelen krachten voor duurzame mobiliteit in Utrecht Oost
Utrecht Oost zette de stap naar een nieuwe fase in duurzame mobiliteit. Op 19 januari 2026 ondertekenden 24 grote organisaties uit het Utrecht Science Park en Kantorenpark Rijnsweerd een gezamenlijke belofte: reizen verduurzamen, meer lopen en fietsen stimuleren, het ov-gebruik vergroten en de drukte in de spits structureel terugdringen

Terugblikken, vooruitkijken en pubquizzen: drukbezocht Nieuwjaarscafé groot succes
Maandagavond 19 januari was het Utrecht Science Park Nieuwjaarscafé. Het was prachtig om zo veel verschillende partners vertegenwoordigd te zien. Aan de hand van een interactieve pubquiz met vragenstellers vanuit diverse partners, werden de gasten flink aan de tand gevoeld over hun kennis van het Utrecht Science Park.

3D-geprint implantaat uit de diergeneeskunde voor het eerst toegepast bij mens
Vijf jaar geleden werd een 3D-geprint titanium implantaat aangebracht bij de elleboog van een hond. Dankzij een samenwerking tussen de faculteit Diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht en het 3D Lab van het UMC Utrecht kon toen een amputatie worden voorkomen. Afgelopen vrijdag is de eerste stap richting de humane geneeskunde gezet: in het Anna Ziekenhuis in Geldrop werd voor het eerst een 3D-geprinte titanium heupkom aangebracht bij een 36-jarige man met heupdysplasie.

Rapport Wennink: Life Sciences en biotechnologie belangrijke groeimotoren voor het verdienvermogen van Nederland
De Nederlandse Life Sciences- en biotechnologiesector kan een veel grotere bijdrage leveren aan het verdienvermogen van Nederland. Dat blijkt uit een nieuwe groeistrategie die vandaag is gepresenteerd als onderdeel van het adviesrapport van Peter Wennink. In het rapport van Peter Wennink wordt ook het Utrecht Science Park als één van de belangrijke innovatielocaties en bronnen van vooruitgang en groei genoemd.