Wintersluiting Botanische Tuinen

De Botanische Tuinen gaan in winterslaap vanaf zondag 1 december 2024. Op vrijdag 1 maart 2025 ben je weer van harte welkom!
Nieuwe ontwikkelingen
Tijdens de wintersluiting wordt in de Tuinen gewerkt aan groot onderhoud en nieuwe ontwikkelingen. Lees meer over de vernieuwing van de oeverbeschoeiing van de fortgracht en de toekomstige IJsvogelwand en het vlonderpad.
Toegang met campuskaart en USP partnerpas
Medewerkers van de Universiteit Utrecht, het UMC Utrecht en USP partners houden gratis toegang tot de Tuinen. Met een campuskaart of een geautoriseerde toegangspas kan je doordeweeks van 10:00 tot 16:30 uur via de draaideuren de Tuinen in. Voor deze kaarthouders zijn de Tuinen wel gesloten van 21 december 2024 t/m 5 januari 2025.
De Tropische kassen, het Entreegebouw en de toiletten zijn gesloten. Houd er rekening mee dat er in deze periode werkzaamheden plaatsvinden en tuinonderdelen mogelijk tijdelijk gesloten zijn.
Ruimtehuur
De eindejaarsborrel organiseren in de Botanische Tuinen? Dat kan!
- Ruimtes zijn te huur van 1 december t/m 16 december 2024 op doordeweekse dagen.
- Geen huur mogelijk van 21 december 2024 t/m 28 februari 2025.
- Ruimtes zijn dagelijks te huur vanaf 1 maart 2025.
Contact
Tijdens de wintersluiting zijn we beperkt bereikbaar. Kijk voor meer informatie op onze contactpagina.

Werkzaamheden Universiteitsweg (fase 2) van 24 t/m 26 april
In het weekend van vrijdag 24 april tot en met zondag 26 april wordt de tweede fase van de werkzaamheden aan de Universiteitsweg uitgevoerd. Het betreft het vervangen van de asfaltdeklagen op het zuidelijke deel van de weg, tussen de Leuvenlaan en het tramspoor.

Terugblik succesvol Utrecht Science Park Voorjaarscafé: de kracht van een ecosysteem bij het opzetten en runnen van een startup
Donderdag 9 april vond het Utrecht Science Park Voorjaarscafé plaats bij UtrechtInc. In een informele setting kwamen collega’s, partners en stakeholders samen om elkaar te ontmoeten en bij te praten over ontwikkelingen binnen het Utrecht Science Park.

Utrecht Science Week: Kunst en wetenschap komen samen op het Betweter Festival op 25 september
Van 25 september tot en met 4 oktober bruist het Utrecht Science Park van nieuwsgierigheid en ontdekkingen tijdens de jaarlijkse Utrecht Science Week. Gedurende ruim een week opent het Utrecht Science Park haar deuren voor iedereen die geïnteresseerd is in zowel toegepaste als fundamentele wetenschap. In nauwe samenwerking met diverse partners wordt een gevarieerd en actueel programma samengesteld, met bijzondere aandacht voor thema’s als duurzaamheid en gezondheid.

Inspirerend en verbindend bezoek van de President van Estland aan Utrecht Science Park
Op woensdag 8 april 2026 bezochten de President van Estland, Dhr. Alar Karis, tezamen met zijn echtgenoot Sirje Karis, ambassadeur Dhr. Paul Teesalu en een delegatie van het ‘Estonian Health Ecosystem’ het Utrecht Science Park. Tijdens het bezoek is veel kennis uitgewisseld en zijn waardevolle connecties gelegd.