Voorzitter College van bestuur Universiteit Utrecht, Anton Pijpers, neemt dit najaar afscheid

Prof. Dr. Anton Pijpers neemt met ingang van 1 november 2025 afscheid als voorzitter van de Universiteit Utrecht (UU). Pijpers maakt sinds 1 oktober 2014 onderdeel uit van het College van Bestuur van de UU, eerst in de rol van vicevoorzitter en sinds 2017 als voorzitter. Dit najaar loopt zijn tweede termijn als voorzitter af, en gaat Pijpers met emeritaat.
Anton Pijpers voelt zich een “UU’er in hart en nieren”. “Ik heb Diergeneeskunde gestudeerd aan de UU, ben hier gepromoveerd, hoogleraar geworden en heb diverse bestuurlijke functies vervuld. Met uitzondering van een periode van negen jaar, ben ik altijd verbonden geweest aan deze prachtige universiteit. Het is dan ook vreemd dat er na ruim veertig jaar een einde komt aan dit hoofdstuk. Tegelijkertijd kijk ik ook uit naar mijn pensioen en dat er meer ruimte komt voor familie en hobby’s zoals fietsen. Ik zal de universiteit in mijn hart nooit meer helemaal los laten, en de ontwikkelingen van de organisatie met interesse blijven volgen.”
De Raad van Toezicht is Anton Pijpers dankbaar voor zijn inzet de afgelopen jaren. Karin Laglas, voorzitter van de RvT: “We gaan Anton missen als voorzitter. Hij is sterk verbonden met de UU en kent de universiteit door en door. Hij heeft veel aandacht besteed aan het versterken van samenwerkingen. Binnen de universiteit, maar ook met andere universiteiten, met “Den Haag” en met de wereld om ons heen.”
“In de periode van Antons voorzitterschap heeft de UU zich, mede door zijn inspanningen en leiderschap, sterk geprofileerd als belangrijke speler in onderzoeksconsortia gericht op maatschappelijke vraagstukken”, vervolgt Laglas. “Wij zijn Anton erkentelijk voor zijn veerkracht en de verbinding die hij steeds gezocht heeft, ook in moeilijke omstandigheden. Zijn combinatie van een academische en een zakelijke blik, resultaatgerichtheid, bestuurlijke vaardigheid en prettige omgangsvormen waren belangrijke ingrediënten van een zeer succesvolle bestuursperiode”.
Naast Anton Pijpers bestaat het College van Bestuur uit rector magnificus prof. dr. Wilco Hazeleger en vicevoorzitter drs. Margot van der Starre. Niels Vreeswijk is tot 1 september 2025 studentassessor in het CvB. De procedure om een opvolger voor Anton Pijpers te zoeken, is opgestart. De vacature staat sinds vandaag online en is via deze link te bekijken – download hier de brochure.

Veel bereikt in 10 jaar afstemming bouwactiviteiten Utrecht Science Park: het RAP-overleg viert zijn jubileum
In de afgelopen tien jaar heeft het zogeheten RAP-overleg een naam opgebouwd als de centrale plek waar de uitvoering van bouwactiviteiten in het Utrecht Science Park samenkomt en wordt getoetst, ook in relatie tot o.a. bereikbaarheid, veiligheid en leefbaarheid. In deze periode is veel bereikt en aangetoond dat het overleg tussen alle partijen van meerwaarde is om alle bouwactiviteiten in goede banen te leiden.

Studentenprijzen 2025 voor Bas Kraan, ‘Rowing Blind’ en Pepijn de Koning tijdens Opening Academisch Jaar
Tijdens de opening van het academisch jaar heeft vicevoorzitter Margot van der Starre de studentenprijzen uitgereikt.

Lees het interview met Jan van de Winkel over zijn keynote voor de opening van de Utrecht Science Week op 26 september
Tijdens de opening van de Utrecht Science Week deelt prof. dr. Jan van de Winkel hoe immuuntherapie, AI en samenwerking de sleutel vormen tot nieuwe doorbraken in de bestrijding en preventie van kanker en andere ernstige ziekten.

Programma Utrecht Science Week 2025 bekend
Het programma voor de Utrecht Science Week 2025 is bekend. Vanaf nu kun je je inschrijven voor één of meerdere van de vele inspirerende programmaonderdelen. Komende weken volgen nog meer programmaonderdelen. Neem alvast een kijkje, schrijf je in voor de programmaonderdelen waar jij graag bij wil zijn en mis niks!