Terug van weggeweest: Foodtruck Falafel & Halloumi maakt na brand weer doorstart op Utrecht Science Park

Op 20 juli 2024 ontstond er brand in de keuken van de foodtruck Falafel & Halloumi op het Utrecht Science Park. Er raakte niemand gewond, maar van de foodtruck was niets meer over. Na een crowdfundingsactie, veel verzekeringswerk en eigen geld, is het eigenaar Eid Alhadad gelukt om een doorstart te maken. Wij spraken hem over hoe het nu met hem gaat.
Eid stond met zijn foodtruck al ruim drie jaar op het Utrecht Science Park. Zijn eten was populair onder de studenten, werknemers en bezoekers van het Utrecht Science Park. De brand die uitbrak heeft hem veel geld en energie gekost, maar uiteindelijk is het gelukt om met een nieuwe foodtruck weer terug te komen. Al is het nog niet als vanouds. Eid vertelt: “Het loopt nog niet zo lekker als met de oude foodtruck. Veel mensen weten niet dat we weer terug zijn. We hebben hetzelfde concept, maar de omzet is helaas nog wat lager. Mensen moeten ons weer opnieuw weten te vinden.”
Eid is wel positief gestemd, maar het zal tijd en moeite kosten om weer op het oude niveau te komen. “We doen ons best om alles te doen zoals bij de oude kraam. We zijn hier al lang, dus hopelijk helpt dat om weer verder te kunnen groeien.”
“Ik heb veel steun gehad uit de omgeving hier, veel mensen hebben mij gebeld.”
Eid is erg blij met de crowdfunding, al was het niet helemaal voldoende voor de gehele financiering. “Ik was erg blij met het bedrag dat is opgehaald met de crowdfundingsactie. Het heeft zeker gesteund, maar niet alles. Uiteindelijk moest er ook veel met de verzekering geregeld worden en heb ik ook eigen geld en van familie moeten investeren. Alles bij elkaar heeft het ervoor gezorgd dat ik hier weer kan staan, waarvoor ik dankbaar ben.”
Hij vertelt verder: “Ik heb ook veel steun gehad uit de omgeving hier, veel mensen hebben mij gebeld. Ze zeiden: “Wij staan achter jou, wij gaan jou steunen”. Dat voelde heel goed.”
Eid weet nog niet helemaal hoe zijn toekomst er hier op het Utrecht Science Park uitziet. Als het aan hem ligt, zou hij hier nog jaren willen blijven. “Ik zie het wel, ik zet in ieder geval vol mijn schouders eronder.”
Vanuit Stichting Utrecht Science Park zijn we erg blij dat Falafel & Halloumi weer terug is op het Utrecht Science Park. Hopelijk weet iedereen de weg naar zijn overheerlijke en duurzame foodtruck weer te vinden en we wensen Eid veel succes.

24 organisaties bundelen krachten voor duurzame mobiliteit in Utrecht Oost
Utrecht Oost zette de stap naar een nieuwe fase in duurzame mobiliteit. Op 19 januari 2026 ondertekenden 24 grote organisaties uit het Utrecht Science Park en Kantorenpark Rijnsweerd een gezamenlijke belofte: reizen verduurzamen, meer lopen en fietsen stimuleren, het ov-gebruik vergroten en de drukte in de spits structureel terugdringen

Terugblikken, vooruitkijken en pubquizzen: drukbezocht Nieuwjaarscafé groot succes
Maandagavond 19 januari was het Utrecht Science Park Nieuwjaarscafé. Het was prachtig om zo veel verschillende partners vertegenwoordigd te zien. Aan de hand van een interactieve pubquiz met vragenstellers vanuit diverse partners, werden de gasten flink aan de tand gevoeld over hun kennis van het Utrecht Science Park.

3D-geprint implantaat uit de diergeneeskunde voor het eerst toegepast bij mens
Vijf jaar geleden werd een 3D-geprint titanium implantaat aangebracht bij de elleboog van een hond. Dankzij een samenwerking tussen de faculteit Diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht en het 3D Lab van het UMC Utrecht kon toen een amputatie worden voorkomen. Afgelopen vrijdag is de eerste stap richting de humane geneeskunde gezet: in het Anna Ziekenhuis in Geldrop werd voor het eerst een 3D-geprinte titanium heupkom aangebracht bij een 36-jarige man met heupdysplasie.

Rapport Wennink: Life Sciences en biotechnologie belangrijke groeimotoren voor het verdienvermogen van Nederland
De Nederlandse Life Sciences- en biotechnologiesector kan een veel grotere bijdrage leveren aan het verdienvermogen van Nederland. Dat blijkt uit een nieuwe groeistrategie die vandaag is gepresenteerd als onderdeel van het adviesrapport van Peter Wennink. In het rapport van Peter Wennink wordt ook het Utrecht Science Park als één van de belangrijke innovatielocaties en bronnen van vooruitgang en groei genoemd.