Jan Henk van der Velden verlaat Stichting Utrecht Science Park en wordt nieuwe directeur-bestuurder bij Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug

Na negen jaar neemt Jan Henk van der Velden per 1 juli aanstaande afscheid als directeur-bestuurder van Stichting Utrecht Science Park. Jan Henk wordt per 1 september 2026 directeur-bestuurder van Stichting Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug. Zijn vertrek werd door hem al enige maanden geleden aangekondigd.
De afgelopen jaren heeft Utrecht Science Park zich verder ontwikkeld als toonaangevend ecosysteem voor onderwijs, onderzoek, ondernemerschap en samenwerking. In zijn periode als directeur-bestuurder heeft Jan Henk een belangrijke bijdrage geleverd aan de groei, positionering, zichtbaarheid en samenwerking van het Utrecht Science Park, zowel regionaal als nationaal.
Arjen Gerritsen, voorzitter van de Raad van Toezicht van Stichting Utrecht Science Park, spreekt zijn waardering uit voor de inzet van Jan Henk: “Jan Henk heeft in de afgelopen jaren Utrecht Science Park letterlijk en figuurlijk op de kaart gezet. Ik kijk dan ook met waardering en plezier terug op onze samenwerking. Hij kan trots zijn op wat er is bereikt. We danken hem voor alle inzet, support en de groei die Utrecht Science Park de afgelopen jaren heeft doorgemaakt.”
Na een lange carrière als advocaat-partner bij een gerenommeerd advocatenkantoor koos Jan Henk van der Velden in 2017 bewust voor een nieuwe weg: zijn kennis en ervaring inzetten als bestuurder voor een organisatie met een relevante maatschappelijke doelstelling. Die stap bleek succesvol. Hij werd directeur-bestuurder van Stichting Utrecht Science Park, de belangenbehartiger van het grootste science park van Nederland. Met meer dan 150 organisaties, 32.000 werknemers en 60.000 studenten is dit een dynamisch samenwerkingsverband dat zich inzet voor een gezonde en duurzame samenleving. Samen met het team en de partners behartigde hij de maatschappelijke en economische belangen van het gebied en stimuleerde hij de samenwerking tussen alle betrokkenen.
Het afscheid van Jan Henk van der Velden vindt plaats op maandag 6 juli vanaf 16.30 uur bij Grand Café The Living op het Utrecht Science Park. Mocht u interesse hebben om te komen maar nog geen uitnodiging hebben ontvangen, kunt u een bericht sturen aan communicatie@utrechtsciencepark.nl.
Stichting Utrecht Science Park bedankt Jan Henk van der Velden voor zijn grote betrokkenheid en inzet in de afgelopen negen jaar en wenst hem veel succes in zijn nieuwe rol bij Stichting Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug.

Gezondheid begint niet in het ziekenhuis, maar in de wijk
Hoe gezond iemand is, wordt niet alleen bepaald door medische zorg. Ook factoren als inkomen, huisvesting, stress, sociale omgeving en toegang tot voorzieningen hebben grote invloed op gezondheid. Daarom zetten onderzoekers, zorgprofessionals, studenten en bewoners zich samen in om gezondheidsverschillen te verkleinen.

Officiële opening vernieuwd Coïmbraplein en Buurthuys op Utrecht Science Park
Op dinsdag 2 juni zijn het vernieuwde Coïmbraplein en het nieuwe Buurthuys officieel geopend op Utrecht Science Park. Tijdens een feestelijke bijeenkomst kwamen bewoners, studenten, medewerkers en partners samen om deze nieuwe ontmoetingsplekken in gebruik te nemen.

Lumox wint NL Startup Competition op Upstream Festival
Lumox, een startup uit de Utrechtse innovatiegemeenschap, heeft de NL Startup Competition gewonnen tijdens Upstream Festival in Rotterdam. De competitie, georganiseerd door het Erasmus Centre for Entrepreneurship, behoort tot de grootste startupwedstrijden van Nederland en brengt veelbelovende jonge bedrijven uit het hele land samen.

Fantastische sfeer op het Utrecht Science Park tijdens de Utrecht Marathon 2026
Zondag 31 mei stond Utrecht in het teken van sport: de Utrecht Marathon, met als start -en finishlocatie het Utrecht Science Park, zorgde voor duizenden enthousiaste lopers en toeschouwers.