Een dag vol nieuwsgierigheid: een terugblik op ons 110-jarig jubileum

Op zaterdag 6 juni vierde het Hubrecht Instituut het 110-jarig jubileum met een feestelijke open dag. Ongeveer 700 bezoekers verkenden een breed aanbod aan activiteiten, zowel binnen als buiten, rond het thema “Cellen onder de loep”.
De dag bood volop mogelijkheden om wetenschap te ontdekken. Bezoekers van alle leeftijden deden enthousiast mee aan hands-on activiteiten, waarbij zij hun eigen DNA isoleerden, luisterden naar RadioCellFM! en ervoeren hoe het is om een virus te zijn dat een cel infecteert. Daarnaast kregen bezoekers een kijkje achter de schermen van het instituut. Ze ontdekten de laboratoria, waar ze zelf pipetteerden, de pipetteerrobots in actie zagen en zebravisembryo’s onder de microscoop bekeken.
Dankzij een aantal geweldige samenwerkingen was er ook buiten de eigen laboratoria van het Hubrecht Instituut genoeg te beleven. Wim van Egmond hielp bezoekers bij het bouwen van hun eigen Antoni van Leeuwenhoek-microscoop en NEMO presenteerde de interactieve “Holland’s Next Embryo Model”-show, waarin bezoekers hun vragen, zorgen en ideeën over embryomodellen konden bespreken. Er werden veel interessante standpunten gedeeld.
Binnen was er een podium waar bezoekers korte lezingen konden bijwonen over onder andere de opmerkelijke axolotl, onderzoek naar embryo-innesteling, een dag in het leven van een PhD-student en hartregeneratie tijdens een kinderlezing. Zowel volwassenen als kinderen waren enthousiast en leergierig en stelden veel vragen. Vooral het onderdeel “feit of fabel” op het podium was erg interactief. Wetenschapscommunicator Anna Gimbrère, die de open dag presenteerde, zorgde voor een leuke sfeer en soepele overgangen tussen de lezingen. Ze regelde zelfs een speciale ontmoeting tussen Geert Kops, directeur van het Hubrecht Instituut, en Ambrosius Hubrecht, naar wie het instituut is vernoemd.
De sfeer gedurende de hele dag was warm en gastvrij. Bezoekers waren het er unaniem over eens dat de contacten met de vrijwilligers vriendelijk en enthousiast waren. Al met al kijkt het Hubrecht Instituut terug op een dag vol nieuwsgierigheid, dialoog en betrokkenheid. Het was een groot succes!